Korwiniści próbują przejąć internet

Witam

W dalszym ciągu nawiązuje do moich rozmów z Shalom na 4programmers.pl

Moje spojrzenie na Open Source – gdy Microsoft tworzył swój system, Linus Torvalds tworzy swój system o otwartym kodzie źródłowym. Osobiście nie wierzę, iż tworzył go wyłącznie, by jego kod źródłowy był darmowy. Jak widzimy w dzisiejszym czasie wiele projektów otwartego oprogramowania daje zarabiać. W przypadku Linuxa było to zarabianie na znajomości administracji systemem. Dzisiaj przy darmowych CMSach, można zarabiać na dodatkach do tych CMS – pluginach rozszerzających możliwości danego CMS. To samo jest z Linuxem – możesz tworzyć rozszerzenia i zarabiać na nich tak samo jak na pisaniu rozszerzeń dla systemów komercyjnych zamkniętych.

Z tym, że żeby zarabiać na zamkniętych systemach, musisz być pracownikiem firmy, która ma prawa do kodu źródłowego. Otwarty kod daje Ci wiecej możliwości. Czy jednak zamknięty kod jest zły? Apple jako pierwszy otworzył sklep z aplikacjami na smartfony. Dzięki temu, dają możliwość dzielenia się zyskami z programistami tak samo jak Open Sorce. Jednym słowem w pewnym sensie obie te platformy skierowały się w tą samą stronę – dają możliwość zarabiania swojej społeczności. Z tym, że Google, Apple oraz Microsoft dają również możliwość zarabiania na akcjach ich firm. Ja osobiście wolę wspierać te systemy niż Open Source, chociaż w WordPressie lub innych CMS dla stron internetowych wykonuję zlecenia, jeśli dostanę ofertę.
Wszystko jest dla ludzi, kwestia jak to ekonomicznie zastosować, by osiągnąć swoje cele.

Zauważyłem, że na wielu forach – poświęconym sztukom walki, programowaniu oraz innych, moderatorami zostają osoby wyznające kult nieomylnego wodza Korwina. Nie mają oni racji, ale z racji bycia kimś ważnym na forum – moderatorem, mają oni jakiś autorytet, albo po prostu skupiają wokół siebie ludzi o poglądach korwinowych.
Tak samo dzieje się na facebooku. Moim zdaniem w Anonymous Polska występuje wiele osób właśnie o takich poglądach. Dlatego osobiście jeśli śledzę informacje od tych grup, robię to na anglojęzycznych portalach, kanale Youtube. Moim zdaniem działacze Korwina zwyczajnie podszywają się pod wiele organizacji, racząc czytelników swoimi liberalnymi bredniami.

Napisałem ten artykuł po przeczytaniu, że największym polskim lewicowcem jest programista Adrian Zandberg – ur. w 1979 r. w Danii, historyk, programista, niedoszły prawnik, przedsiębiorca, jeden z założycieli Partii Razem. Cały wywiad poniżej
http://wyborcza.pl/magazyn/1,149724,19297101,polska-macocha-nie-matka-rozmowa-z-adrianem-zandbergiem.html?utm_source=agora&utm_medium=email&utm_campaign=Najlepsze-teksty-Wyborczej-w-tym-tygodniu-10122015

Teraz pewnie Shalom napisze, że Zandberg to programista, któremu w życiu nie wyszło, nie umiał programować, więc go nie przyjęli do korpo, dlatego teraz chce im zabrać pieniądze. Jak widać  Adrian Zandberg jest wszechstronnie uzdolniony – ma umysł analityczny oraz humanistyczny, czego nie można powiedzieć o Shalom. Adrian odniósł niemały sukces w ostatnich wyborach. Bardziej popieram Ikonowicza, ale partia Razem zaczyna mi się podobać. Jeśli taki Shalom chce, bym go popierał, to musi sprawić, żebym miał ku temu motywację. Na razie liberałowie od Korwina obiecują, że jak się człowiek wyuczy, to będzie zarabiał grube pieniądze. Może tak było po upadku komunizmu, gdzie Ci, którzy byli pierwszy w czymś, np otworzyli sklepik na osiedlu, zarabiali dobrze, lepiej niż profesor na uczelni, teraz jednak ciężko być w czymś pierwszym, co pokazują badania bezrobocia wśród młodych.
Moim zdaniem wynika z nich, że Ci, którzy byli pierwsi w czymś zebrali tylko zyski, nie poczuwali się do żadnych obowiązków, zajęli przestrzeń publiczną i dorabiają się wyłącznie na tym, że ktoś kto wchodzi na rynek po nich zarobi mniej niż oni. To swego rodzaju piramida, która nie ma żadnego sensownego uzasadnienia. Shalom napisze, że wszyscy młodzi bezrobotni to debile. Ja jestem każdemu z forum 4programmers.pl zadać pytanie, na które nie odpowiedzą, tak samo jak ich koledzy rekruterzy zadają pytania potencjalnym pracownikom, by udowodnić, że są oni wielbłądami.  Shalom, czy wszyscy po studiach to debile? Tylko Ty jesteś wielkim guru godnym tronu jak Korwin? Obudź się Shalom.

Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s