Afera z Sikorskim

Witam

Dzisiaj chciałbym napisać o stosunkach Polski z USA. Niedawno gdy pisałem, że Polska popiera Majdan na Ukrainie i nie jest bezstronna, ktoś dodał mi komentarz, że jestem agentem. Chciałem zwrócić uwagę na słowa naszego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego – „Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy.” Wiele osób uważa, że Radosław ma rację. Od Rosji mamy ropę, gaz, a co mamy o USA? – wizy.

Ameryka jak nas potrzebuje, to wykorzystuje. Niby przysłali żołnierzy, ale to po 1 kropla w morzu, po 2 nie wiadomo, czy by walczyli. Manewry sobie zrobili – ojejku, a nawet WOW. Wielkie mi co. Rosja jak swoich obywateli ma na Krymie czy na Ukrainie, wysyła swoje siły, które aktywnie działają a nie ćwiczą sobie.

Także osoba, która pisała, że jestem agentem na pewno teraz płacze cichutko w swoim pokoiku przed monitorkiem, bo co teraz ma powiedzieć. Minister, który tak zaciekle popierał Majdan oraz walczył z Putinem (https://arfen84.wordpress.com/2014/03/15/rozbior-ukrainy/), dzisiaj sam przyznaje, że od swoich sojuszników nie ma praktycznie nic. To nie tylko podważa stosunki z USA ale również jego kompetencje jako ministra. Co on ugrał? Może faktycznie nie miał czym grać bo Polska nie ma czym konkurować na arenie miedzynarodowej. Nie mamy ani surowców, ani taniej siły roboczej ani innowacji. W zasadzie nie mamy nawet super popularnej kultury (jak inne kraje UE). Mamy tylko kiełbase, wódkę i pierogi.

Pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s