Rozbiór Ukrainy

Witam

W dobie zbliżającego się referendum na Krymie, czas napisać parę słów o rozbiorze Ukrainy, który się dokunuje.

Moim zdaniem mamy do czynienia z rozbiorem kraju. Przewrót, który się dokonał na Ukrainie był początkiem ruchów separatystycznych. Moim zdaniem wszystko było wcześniej zaplanowane. Unia zyska wpływy na zachodzie Ukrainy, może nawet na wschodzie, jeśli i tam nie dojdzie do rozłamu. Zastanawiające jest, że Unia miała podpisać umowę z Ukrainą dopiero po wyborach, aktualnie plany się zmieniły i liderzy starego kontynentu chcą już teraz z władzą przejętą przemocą podpisać umowę, żeby ewentualny nowy rząd nie miał nic do powiedzenia.

Co zyska Unia? Tanią siłę roboczą. Kryzys dał się we znaki krajom europejskim, Polacy zaczynają się cenić, więc trzeba dalej nakręcać spiralę taniej siły roboczej i zapraszać do siebie tym razem Ukraińców. Nie łudzę się, że sporo naszych wschodnich sąsiadów przyjedzie akurat do nas. Prędzej wybiorą Niemcy, Anglię i inne bogatsze od nas kraje. Co spowoduje wzrost w krajach bardziej rozwiniętych a u nas to co zwykle.

Co zyska Rosja? Poszerzy swoje terytorium, zyska również siłę roboczą i Putin odzyska twarz. Zachód obudził niedźwiedzia. Non stop zagrywali mu na nosie, w końcu człowiek nie wytrzymał i wysłał wojska. Moim zdaniem Rosjanie prawdę piszą, że aktywiści z Majdanu szkolili się w Polsce. Mogło tak być. Ale robili to raczej prywatnie, nie za zgodą rządu. Czy zachód wspierał finansowo walki? Możliwe, chociaż raczej sami Ukraińcy chcieli coś zmienić. Czy na lepsze – o to bym się nie zakładał.

Porównując sytuację Rosji i naszą, dochód na Rosjanina jest większy już niż na Polaka a do tego mamy znacznie większe zadłużenia na mieszkańca. Może my na dzień dzisiejszy mamy lepsze życie niż Rosjanie, ale za to ile nas to będzie kosztowało w przyszłości… Zobaczymy czy uda nam się wejść do strefy krajów rozwiniętych – na razie jesteśmy rynkiem wschodzącym. Także zabawa w niepodległość może nam wyjść nosem. Zabawa w Unię też.

Najgorsze jest to, że Putin ma racje – władza na Ukrainie została obalona siłą a prawowity prezydent jest w Rosji i prosi tamtejsze władze o pomoc. Czy aktywiści z Majdanu mają dowody, że on coś kradł, że brał łapówki? Pewnie nie, wysłali listo gończy bo tak im było wygodniej. Zachód niepotrzebnie pcha się w politykę z nowymi „władzami” Ukrainy i w dalszym ciągu prowokuje Niedźwiedziewa (Miedwiediewa i Putina)

Mam tylko nadzieje, że premier nie wciągnie nas w żaden konflikt z Rosją. Jak na razie polski rząd ostro komentuje. Przecież logiczne jest, że Unia nie wyśle wojsk, co podkreślała kanclerz Niemiec. Moim zdaniem wszystko było wcześniej ustalone z tymi akcjami protestacyjnymi i wjechaniem wojsk Rosyjskich do Ukrainy, która i tak już jest bankrutem, z której już nic więcej nie wycisnęliby tradycyjnymi metodami.

Widocznie tak kończą bankruci.

3 uwagi do wpisu “Rozbiór Ukrainy

 1. Niebywale niedorzeczny tekst. Nie ma żadnego rozbioru, jest aneksja przez Ruso-Sowiety ukraińskiego Krymu. Dzieje się to w warunkach złamania przez Kreml, wszystkich możliwych umów międzynarodowych dotyczących suwerenności państw z KBWE włącznie.

  Skoro Polska liczy sobie 38 mln ludności a Ruso-Sowiety 143 i PKB Polski jest trzykrotnie mniejszy, to dochód na głowę naszego obywatela jest sporo wyższy od porównywanego dochodu w Ruso-Sowietach. Już tylko to pokazuje jak dezinformujący i agenturalny jest zamieszczony powyżej tekst.

 2. Dzieki za wpis.
  Moim zdaniem to rozbiór, bo Unia chce przyłączyć Ukrainę albo uzależnić ją od siebie finansowo zanim zostanie wybrany nowy rząd i prezydent w demokratycznych wyborach. Według Ciebie obalenie poprzedniego prezydenta odbyło się zgodnie z prawem?

  Może Twoim zdaniem to co aktualnie dzieje sie w PL jest dobre, bo może jesteś pracodawcą. Ja jako pracownik widzę, że przepływ pieniądza jest niewłaściwy.
  Jak poszukasz informacji, zobaczysz, że Rosja wyprzedziła już Polskę pod względem dochodu na mieszkańca. Do tego mamy wyższy dług na mieszkańca.

  Czyli przepływ pieniędzy jest taki – właściciele firm zarobią a pracownicy ile im łaskawie da pracodawca. A dług będą musieli spłacać wszyscy czyli jest to forma okradania ludzi to co się teraz w PL dzieje.
  Czyli Socjalizm w Rosji daje już lepsze wyniki niż nasz kapitalizm, więc Krym nieźle wyjdzie moim zdaniem na przyłączeniu do Rosji.

  Jeśli rozumiesz kapitalizm i socjalizm, to myśle, że wiesz ze wedle filozofii jednych Ci drudzy okradają tych pierwszych i na odwrót. Obie filozofie są sensowne, kwestia odpowiedniej polityki, gdyż jest oczywisty konflikt interesów 🙂

  Pozdrawiam

 3. Pingback: Afera z Sikorskim | Programowanie w C#, finanse i inne zagadnienia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s