Kryzys finansowy jest szansą dla Polski.

Witam.

Czy kryzys się skończył? Czy jest on dla nas zły czy dobry?

Otóż oglądając film „Pieniądze jako dług” możemy dowiedzieć się, że kreowanie pieniędzy przez banki zostało zaakceptowane przez rządy zachodnie, by zwiększyć ekspansję finansową mocarstw. Stworzyła się początkowo piramida finansowa w krajach, które zastosowały ten standard. Dzisiaj ta piramida obejmuje nie tylko poszczególnie osoby, firmy czy instytucje, ale całe Państwa.

Do klubu krajów rozwijających się za pomocą właśnie wielkiego długu weszły Włochy, Irlandia, Hiszpania, Portugalia. Założenia wielkiego długu były dobre – dopóki inne kraje i obywatele zaciągali kredyty – tworzony był nowy pieniądz, dzięki czemu można go było zarobić. W momencie gdy ludzie przestali zaciągać kredyty, piramida finansowa zaczęła się walić. Nie mam nawet pewności czy takie budowanie piramid jest zgodne z prawem, mniejsza o to. Ważne, że komisja do spraw rezerwy federalnej nic nie zrobiła bankom za to, że wpędzili nas w ten wir.

Dodruk jest dobrym rozwiązaniem problemu – tam gdzie ludzie przestali kredytami tworzyć pieniądz wraz z bankami, bank główny wygenerował je za nas :). Jest to dość dobre rozwiązanie, ale należy pamiętać, że ta impreza się kiedyś skończy a nawet trzeba będzie posprzątać.

To co chciałem dzisiaj napisać na temat kryzysu, to to, że jest on szansą dla Polski.

Dzięki temu, że nie mamy tak wysokich kosztów spłaty kredytów jak Włochy, Grecja czy inne kraje mocno pogrążone  w kryzysie, może spowodować, że wyjdziemy mocno górą z kryzysu. Już zauważamy zwiększenie eksportu, który po raz pierwszy przekroczył import. Jest to świetna wiadomość. I wszystko przez to, że we Włoszech wzrasta bezrobocie, to samo w Hiszpanii, tam się nie opłaca pracować, a jeśli już to płaca musi być niska. Mam szczerą nadzieję, że ciężką wspólną pracą, wyprowadzimy nasz kraj przed kraje takie jak chociażby Włochy, które są krajem kapitalistycznym dłużej od nas i są/byli bardziej rozwinięci od nas.

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć o kredytach, zapraszam na szkolenie http://arfen.radom.pl/finanse/szkolenia.html

Jeśli chcesz dowiedzieć się kiedy Ci się on opłaca a kiedy powinieneś go unikać, zapraszam do zakupu porady czy warto brać kredyt i jaki. Większość sprzedawców będzie Ci wciskać kredyt, bo mają z tego prowizję, ja za pieniądze doradzę Ci, czy moim zdaniem to dobry moment na kredyt. Pamiętaj, że sam od lat jestem inwestorem i znam się na giełdzie a tym samym na gospodarce.

http://arfen.radom.pl/finanse/kredyty.html

Pozdrawiam i życzę samych dobrych inwestycji na tanim pieniądzu jakim jest kredyt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s